Novinky ze světa on-line veletrhů

Veleton pomáhá! Pomáhejte s námi

Při plánování třetího kola online veletrhu pro stavbu a bydlení jsme se shodli na tom, že bychom rádi podpořili někoho, kdo zatím na vlastní bydlení nedosáhne. Volba padla na SOS dětské vesničky a jejich Dům na půl cesty, který poskytuje dočasné bydlení mladým lidem, kteří právě vyšli z dětského domova či pěstounské péče a potřebují podporu na startu jejich dospělého života.

Pokračovat ve čtení →


Top 7 trendů ve stavebnictví pro rok 2022

Rok od roku se vyvíjejí nové technologie a inovace, které posouvají stavební sektor někdy až za hranice chápání. Onemocnění Covid-19 přineslo stavebním společnostem značné výzvy a stavební produkce v ČR klesla v roce 2020 o více než 7 % (což bylo nejvíce za poslední dekádu). Do budoucna budou průmyslové dopady pandemie hrát velkou roli. V tomto článku vám představíme TOP 7 trendů stavebního průmyslu, které budou hýbat sektorem stavebnictví v nadcházejícím roce 2022.

Pokračovat ve čtení →


S virtuálními brýlemi na stavbu

Nejmodernější technologie nalézají své uplatnění stále více i na stavbách. Máme laserové vodováhy, chytré přístroje a aplikace, BIM modely, 3D tiskárny materiálů. Co takhle nasadit brýle pro virtuální realitu a podle projektu promítaného do reálného prostředí pokládat cihlu k cihle? Nebo při bagrování mít možnost se podívat, kde přesně a jak hluboko jsou zakopané inženýrské sítě?

Pokračovat ve čtení →